آیت ا… سیدرضا فاضلیان در آیین عبادی سیاسی نماز جمعه ملایر ضمن سفارش مردم به تقوای الهی، اظهار داشت: در سوره نحل خداوند مردم را به احسان و تقوا فراخوانده است.

وی، بندگی انسان را بدون تقوای الهی تلاشی بیهوده برشمرد و افزود: بندگی خدا با تقوا ارزش پیدا می‌کند و کسانی که تقوا پیشه کنند، رستگار می‌شوند.

خطیب جمعه ملایر با اشاره به اینکه برخی کارها و امورات در شأن جامعه اسلامی نیست و ترک آن واجب است، تصریح کرد: ربا از جمله اموری است که توسط برخی افراد انجام می‌گیرد و مؤمنان باید مراقب باشند در انجام معاملات و امورات روزانه خود حلال و حرام را تشخیص دهند.

وی در ادامه با اشاره به ایام شهادت امام جعفر صادق(ع) به فضایل و کرامات این امام همام اشاره کرد و متذکر شد: تألیف کتب مختلف دینی و ادعیه‌ها و احادیث و روایات امام صادق(ع)  منبع مهمی برای مذهب تشیع در ترویج دین مبین اسلام و راهگشای بشریت است.

فاضلیان به وجود حوزه علمیه این امام همام و  تربیت چهار هزار شاگرد در این حوزه اشاره کرد و یادآور شد: هرکدام از شاگردان امام دارای فضایل بالایی در دین بودند که خود منشأ بسیاری از امورات خیر در ترویج دین و مذهب تشیع در اسلام شدند.

وی بر برگزاری باشکوه مراسم شهادت امام صادق(ع) و ایام صادقیه تأکید کرد و بیان داشت: در روز شهادت امام صادق(ع) مراسم باشکوهی در مسجد جامع ملایر با حضور هیئت‌های مذهبی و اقشار مختلف مردم برگزار می‌شود.

امام جمعه ملایر در ادامه با اشاره به هشتم شهریور سالروز شهادت شهیدان رجایی و باهنر گفت: این شهیدان بزرگوار هر دو در خانواده‌ای متدین و باتقوا تربیت شده و با پیروی از خط اسلام و امام (ره) منشأ خدمات بزرگی در انقلاب اسلامی شدند.

وی با بیان اینکه ملحق شدن به اسلام، تقوا و ساده‌زیستی شهیدان رجایی و باهنر رمز ماندگاری این شهیدان در انقلاب اسلامی و بین مردم شده است، گفت: هدف منافقان از شهادت این شهیدان نابودی اسلام و انقلاب بود.

فاضلیان ابراز داشت: نور الهی هرگز خاموش نمی‌شود و با شهادت شهدای دولت پایه‌های انقلاب استوارتر از گذشته شد و مردم در استمرار حرکت شهدا ارادت بیشتری به امام و انقلاب پیدا کردند.

وی در پایان با اشاره به حرکت‌های غیر دینی و غیر اسلامی تروریست‌ها در کشورهای اسلامی به ویژه سوریه خاطرنشان کرد: تنها راه مقابله با این حرکات مقاومت و پایداری ملت‌های مسلمان است.

در پایان نمازگزاران ملایری مسیر  مصلی تا ابتدای خیابان شهدا را در محکومیت حرکت‌های تروریستی در کشور سوریه  راهپیمایی کردند.